59
endustriyelhizmetler

İTÜ Tekstil ve Konfeksiyon Kalite Kontrol ve Araştırma Laboratuvarı

1955 yılında Tekstil Kürsüsü bünyesinde kurulma aşamaları gerçekleştirilen ve 1983 yılında Kürsünün bağımsız bir Bölüm haline dönüştürülmesiyle de tam kapasite ile faaliyetlerine başlayan İ.T.Ü. Tekstil ve Konfeksiyon Kalite Kontrol Laboratuvarı, 1993 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Gümüşsuyu yerleşkesinde 1200 metrekare kapalı alanında faaliyetine başlamıştır. 2005 yılında ise Bölümümüzün Fakülte olması ve bu kapsamda yeni yapılanma çerçevesinde kurulan öğrenci ve araştırma laboratuvarlarının da eklenmesiyle birlikte faaliyete geçen fiili kapalı alan ise 2500 metrekareye çıkmıştır. 2013 yılında ikinci ve büyük bir altyapı restorasyon çalışması ile Kalite Kontrol Laboratuvarı tamamen yenilenmiş ve Haziran 2013 tarihi ile yeni bir anlayış ve düzen çerçevesinde faaliyetlerine devam etmektedir. Mayıs 2015 tarihinde Tekstil ve Konfeksiyon Kalite Kontrol ve Araştırma Laboratuvarımız, TÜRKAK akreditasyonu almıştır.

İ.T.Ü. Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi, Tekstil ve Konfeksiyon Kalite Kontrol Laboratuvarında, yaklaşık 30 seneden bu yana, laboratuvarcılık deneyimi ile akademik bilgi, birikim ve uzmanlık harmanlanarak, yetişmiş ve yetkin personel ile tekstil ve konfeksiyon ürünlerine ait test ve analizler yapılmakta, sonuçlar hızlı, güvenilir ve kaliteli şekilde sunulmaktadır.

Laboratuvarımızda, çeşitli kamu kurum ve kuruluşları ile sanayicilerimizden gelen başvuruların değerlendirilerek, ulusal ve uluslararası test ve analiz standartları çerçevesinde gerekli test ve analizlerin yapılmasının ve sonuçların başvuru sahibine verilmesinin yanı sıra ilgi alanına giren konularda Ar&Ge çalışmaları da yapılmaktadır. 


İTÜ Tekstil ve Konfeksiyon Kalite Kontrol ve Araştırma Laboratuvarının web sitesine ve verdiği hizmetlere www.tekslab.itu.edu.tr adresinden erişebilirsiniz. 

Endüstriyel hizmetler fiyat listesi ve akredite testlerimizin listesine buradan ulaşabilirsiniz.