59
burs

Burs Bilgileri


Fakültemiz Burs Komisyonu her yıl ihtiyaç sahibi Tekstil Mühendisliği öğrencilerine burs vermektedir. İTÜ Burs ofisi aracılığı ile 2014-2015 Eğitim Öğretim yılı içinde aşağıdaki listede belirtilen burs miktarları öğrencilere dağıtılmıştır.

Bursun adı   Adet 
KYK Bursu   
 1
TEV       
 2
Yılmaz Akdoruk 
 2
Mehmet Zorlu   1
Turan Karakullukçu Vakfı  1
Fakülte Bursu    1
Yemek Bursu     45

Yukarıda belirtilen burs sayısı sadece 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılına aittir, bu burslarla beraber toplam 53 öğrencimize çeşitli burslar sağlanmıştır.

Başvuru Süreci

Başvurular her Eğitim - Öğretim yılının ilk 2-3 haftası içinde gerçekleşmektedir. Öğrenciler fakülte web sayfasından veya Fakültemiz Öğrenci İşleri' nden (Oda No: 546, Hasan BOZYIL) elde edecekleri burs formunu doldurup gerekli belgeleri ekleyerek yine Fakültemiz Öğrenci İşlerine belirtilen son güne kadar getirmeleri gerekmektedir.

Başvurular toplandıktan sonra, öğrencilere daha önceden web sayfası ve panolardan duyurulan tarihte mülakat yapılmaktadır.

Gerekli Belgeler

Ailenin gelir durumunu gösterir belgeler (Maaş bordrosu, vergi levhası, kira kontratı... vb.) 
Öğrenci olan kardeşler varsa, kardeşlerin öğrenci belgeleri (sadece üniversitede okuyan kardeşler için)
Hazırlık ve 1. sınıf öğrencileri için, LYS Sonuç belgesi fotokopisi ve lise diploması fotokopisi
Ara sınıflar için öğrencinin transkripti

Not: Burs başvurularınızın sonuçları ile ilgili güncellemeler için lütfen web sayfası ve duyuru panosunu sürekli takip ediniz. Başvuruda teslim edilen belgelerin orijinal olmasına dikkat edilmelidir, sizin adınıza yapılan başvurularda zaman kazanılmasını sağlamaktadır.

ITU Burs Basvuru Formu