Moda Tasarımı Programı Öğrencimiz Alara Alarcin'in Çalışması "Oriental Breeze"

by Janset Öztemur | May 11, 2021
Moda Tasarımı Programı 2. Sınıf öğrencimiz Alara Alarcin’in çalışması “Oriental Breeze” FIT Graduation Exhibition 2021 – AAS’de sergilenmek üzere seçildi.

Moda Tasarımı Programı 2. Sınıf öğrencimiz Alara Alarcin’in çalışması “Oriental Breeze” FIT Graduation Exhibition 2021 – AAS’de sergilenmek üzere seçildi. Öğrencimizin doğu kültüründen, modern Mısır ve Hint sanatından ilham alarak hazırladığı “Oriental Breeze” isimli çalışma bir patchwork elbiseden oluşuyor. Tasarımlar doğu esintisinin beraberinde getirdiği rengârenk kumaşları, oryantal desenleri, geometrik şekilleri ve şekil-renk karmaşasından oluşan gizemi içeriyor. Çalışmanın amacı bir geri dönüşüm projesi tasarlamak olduğu için elbisedeki her bir parça ya önceki projelerden kalan artık kumaşlardan ya da şal benzeri çeşitli giysi ve aksesuarlardan kesilen parçalardan oluşuyor. Hem örme hem dokuma kumaşların bir arada kullanıldığı bu çalışmada satenden yüne, viskozdan polyestere kadar birçok doğal ve sentetik kumaş türü görebilmek mümkün. Öte yandan, birkaç farklı canlı renkteki overloğu içe değil, dışa yaparak elbiseye daha doğal ve salaş bir hava vermek istenmiş. Bu kadar farklı birçok elementin bir arada uyum içinde olması İstanbul’u ve evrensel bir değere sahip Ayasofya’yı yansıttığı için tasarımın çekiminin büyüleyici Ayasofya Camii’nin önünde olması tercih edilmiş.

Sergilenen diğer tasarımları görmek için tıklayınız.

Screenshot 2021-05-10 20.26.09Screenshot 2021-05-10 20.26.25Screenshot 2021-05-10 20.26.34

1 comment

Leave a comment
 1. sadsada | Haz 06, 2021

  Piyasada birden çok açık parfüm firması bulunmaktadır.

  Tabi markaların muadillerini birebir çıkarmak zor iş.

  Parfüm denilince günümüzde yüksek fiyatlarda akla geldiğinden dolayı insanlar alternatifler peşinde 

  tabiki bu konuda en iyi parfümleri kimin yaptığı da önemli.

  Alberto Sego parfüm yüksek kaliteli açık parfümler üretiyor

  Yüksek kaliteli parfümler için tıklayabilirsiniz PARFÜM

  Bu  markayı mantıklı makale olan bu sayfadan yazıyı okuyarak deneyimledim ve sonuç mükemmel. Gerçekten kaliteli ürünleri var

  Yazıyı merak ettiyseniz buraya tıklayabilirsiniz Açık Parfüm

   

  Ayrıca parfümler ile ilgili olarak açıklayıcı bilgileri bulabileceğiniz linkleri de size aşağıda sunacağım.

      parfüm             abercrombie parfüm             alberto sego parfüm             avon parfüm             azzaro parfüm             bargello parfüm             bentley parfüm             burberry parfüm             kilian parfüm             calvin klein parfüm             carolina herrera parfüm             chanelparfüm             chloeparfüm             dior parfüm             creed parfüm             david walker parfüm             diesel parfüm             dolce gabbana parfüm             dp parfüm             eyfel parfüm             armani parfüm             gloria parfüm             hermes parfüm             hugo boss parfüm             issey miyake parfüm             jean paul parfüm             kenzo parfüm             alique parfüm             lancome parfüm             lolita lempicka parfüm             mugler parfüm             naomi campbell parfüm             oriflame parfüm             paco rabanne parfüm             paris hilton parfüm             raphella parfüm             roberto cavalli parfüm             sansiro parfüm             shiseido parfüm             tom ford parfüm             versace parfüm             yves rocher parfüm             ysl parfüm             zara parfüm

   

  evet yukuarıda en bilindik marka parfümlerin içeriklerine bakabilir onlar hakkında yorum yazabilirsiniz. Bu harika sitede parfümler hakkında bilgilenebilirsiniz.

   

  Parfüm alınca sprey başlığına dikkat edin. 

  Firmalar çok püskürten başlıkları ile sizi kandırabilir.

  Parfüm hemen bitiyor hemde çok sıkınca çok kalıyor.

  Alberto sego parfümü bu yüzden tercih ettim.

  Leave a comment

  İTÜ Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi

  İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi, İstanbul’da tekstil mühendisliği eğitimi veren ilk öğretim kurumudur, ayrıca Türkiye’deki en iyi tekstil mühendisliği bölümleri içerisinde en önde gelenlerindendir. Tekstil Mühendisliği Bölümü, ilk olarak 1955 yılında Makine Mühendisliği içinde tekstil kürsüsü adı altında kurulduktan sonra günümüzdeki adını ve bağımsız statüsünü 1983 yılında almıştır. 2004 yılı Aralık ayında ise Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesinin kurulmasıyla, Tekstil Mühendisliği Bölümü bu fakültenin altında işlevini sürdürmektedir.