İstanbul Teknik Üniversitesi'nin gururla kutladığı 250. yıl mezuniyet töreni, 23 Haziran akşamı Ayazağa Yerleşkesi, İTÜ Stadyumu'nda büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Tekstil Mühendisliği, Moda Tasarımı, Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Lisans Programları ve Tekstil Mühendisliği, Yenilikçi Teknik Tekstiller, Hazır Giyim Perakende ve Moda Yönetimi lisansüstü programlarımızdan mezun olan öğrenciler, hayatlarının önemli bir kilometre taşını geçerek, kep atmalarının heyecanını yaşadılar.

Dünya Kadın Mühendisler Günü ile aynı günde gerçekleşen törende Rektörümüz Prof. Dr.  İsmail KOYUNCU günün önemine ve İTÜ’nün tarihsel rolüne “Cumhuriyet tarihimizde Altan Edige ve Sabiha Gürayman gibi ilk kadın mühendislerimiz İTÜ’den mezun olarak memlekete hizmete başlamışlardır. İTÜ’nün bu konudaki öncülüğü bugün de devam etmektedir. Akademisyenlerimizin neredeyse yarıya yakını kadın akademisyenlerimizden oluşmaktadır.” Sözleriyle dikkat çekti.

250. yıl mezuniyet töreninde kep atan tüm lisans ve lisansüstü mezunlarımızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.145678