Portfolyo Hazırlama Kursu

by Elçin Emekdar | Haz 24, 2021
Moda Tasarımı Programları için Hızlandırılmış Portfolyo Hazırlama Kursu Moda Tasarımı eğitimi almak isteyen, eğitimine devam eden, kendini bu konuda geliştirmek isteyen kişiler için moda tasarımı portfolyo hazırlama konusunda uzman akademisyenler eşliğinde kısa ama yoğun ve etkili bir eğitim programı amaçlanmaktadır.

MODA TASARIMI PROGRAMLARI İÇİN HIZLANDIRILMIŞ PORTFOLYO HAZIRLAMA KURSU

Program Başlangıcı: 10.07.2021 (Zoom Bağlantılı Uzaktan Eğitim) 

Son Kayıt Tarihi: 11.07.2021

Eğitim Süresi: 12 saat (Cumartesi 10:00 − 13:00,  Pazar 10:00 − 13:00)

Eğitim Kontenjanı: en az 10 ve en çok 30 kişi

Program Koordinatörü:  Öğr.Gör.Dr.Belgin GÖRGÜN (İTÜ)

Programın Amacı : Moda Tasarımı eğitimi almak isteyen, eğitimine devam eden, kendini bu konuda geliştirmek isteyen kişiler için moda tasarımı portfolyo hazırlama konusunda uzman akademisyenler eşliğinde kısa ama yoğun ve etkili bir eğitim programı amaçlanmaktadır.  Moda Tasarımı Programları öğrenci seçim süreçlerinde portfolyo talebinde bulunabilmektedir ki İTÜ-FIT Moda Tasarımı ortak lisans programları da bu şekilde öğrenci kabul etmektedir. Farklı amaçlarla bu kursa dahil olacak katılımcılar, İTÜ’nün konusunda uzman akademisyenlerinden en doğru akademik ve teknik bilgiyi öğreneceklerdir. Başarılı olan katılımcılar, vermekte oldukları hizmetin standardını üst düzeyde sağlama sorumluluklarını sağlamak üzere katıldıkları eğitime dair bir sertifikaya sahip olacaklardır.

Katılımcı Profili : Moda Tasarımı Programlarına başvurmak üzere olan, Moda ve hazır giyim perakende sektöründe çalışan ve/veya moda tasarımcısı olarak eğitim ve kariyerlerini geliştirmek amacında olan, profesyonel gelişimleri için sürekli eğitime önem veren kişiler bu programa katılabilirler. 

Öğretim Üyeleri (ITÜ Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi)

* Dr. Belgin Görgün

* Şükriye Yüksel Filiz ( MA)

* Ayşegül Baydemir

* Nurşah Çağlar

Program İçeriği:

1.GÜN, 10.07.2021 Cumartesi; Genel moda bilgilerinin aktarılması; moda ile ilgili terimlerin açıklanması, moda sektörü konusunda bilgilendirme, trendler konusunda bilgilendirme, portfolyo hazırlama genel bilgileri…

2.GÜN, 11.07.2021 Pazar; Moda figürü çizimlerine giriş ve malzeme listesi, giysilerin moda figürleri üzerinde nasıl çizilmelerinin gerekliliği, moda figürü ve giysilerin renklendirilmesi, koleksiyon hazırlama temel prensipleri, konsept oluşturma…

3.GÜN, 17.07.2021 Cumartesi; Mooodboard hazırlama, renk/kumaş/malzeme seçimleri… Esin kaynaklarının araştırılması ve portfolyoya dahil edilmesi, tasarım testi hakkında bilgilendirme…

4.GÜN, 18.07.2021 Pazar; Portfolyo değerlendirme ve kritikler, yorumlar, öneriler…

Sertifika : Bir katılımcının "sertifika" almaya hak kazanabilmesi için öncelikle derslere en az %70 devam etmiş olması gerekmektedir.

Program Ücreti:  1.180 TL (KDV dahil)

Kayıt İşlemleri İçin İletişim Bilgileri:

İTÜ Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) Başkanlığı
İTÜ Taskışla Binası No.133 Taksim Istanbul
Tel: (0212) 243 15 25
E-posta: itusem@itu.edu.tr,   sackans@itu.edu.tr,

portfolyo-kursu3

Leave a comment

İTÜ Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi, İstanbul’da tekstil mühendisliği eğitimi veren ilk öğretim kurumudur, ayrıca Türkiye’deki en iyi tekstil mühendisliği bölümleri içerisinde en önde gelenlerindendir. Tekstil Mühendisliği Bölümü, ilk olarak 1955 yılında Makine Mühendisliği içinde tekstil kürsüsü adı altında kurulduktan sonra günümüzdeki adını ve bağımsız statüsünü 1983 yılında almıştır. 2004 yılı Aralık ayında ise Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesinin kurulmasıyla, Tekstil Mühendisliği Bölümü bu fakültenin altında işlevini sürdürmektedir.