İTKİB’den Laboratuvarımıza Test Cihazı Bağışı

by Elçin Emekdar Karaman | Ara 19, 2022
İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB), Tekstil ve Konfeksiyon Kalite Kontrol ve Araştırma Laboratuvarımıza Zwick marka Çekme Cihazı hibe etti.

İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB), Tekstil ve Konfeksiyon Kalite Kontrol ve Araştırma Laboratuvarımıza Çekme Cihazı (Zwick, Almanya) hibe etti. Birçok iplik ve kumaş mukavemet testinin gerçekleştirilmesine olanak tanıyan ve mekanik testlerde kilit öneme sahip olan cihaz, TÜRKAK tarafından akredite edilen laboratuvarımızın endüstriyel hizmetlerinde ve akademik çalışmalarında kullanılmaya başlandı.

İTKİB’e değerli desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunarız.

İTÜ Tekstil ve Konfeksiyon Kalite Kontrol ve Araştırma Laboratuvarı websitesine ulaşmak için tıklayınız

itkib bagis itkib bagis 2

İTÜ Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi, İstanbul’da tekstil mühendisliği eğitimi veren ilk öğretim kurumudur, ayrıca Türkiye’deki en iyi tekstil mühendisliği bölümleri içerisinde en önde gelenlerindendir. Tekstil Mühendisliği Bölümü, ilk olarak 1955 yılında Makine Mühendisliği içinde tekstil kürsüsü adı altında kurulduktan sonra günümüzdeki adını ve bağımsız statüsünü 1983 yılında almıştır. 2004 yılı Aralık ayında ise Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesinin kurulmasıyla, Tekstil Mühendisliği Bölümü bu fakültenin altında işlevini sürdürmektedir.

abet

İTÜ Tekstil Mühendisliği Lisans Programı, ABET Mühendislik Akreditasyon Komisyonu (EAC) tarafından akredite edilmiş bir programdır, www.abet.org(Kriter: Genel Kriterler). İTÜ Tekstil Mühendisliği Lisans Programının akreditasyonu ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen bağlantıyı ziyaret ediniz: https://tekstil.itu.edu.tr/egitim/akreditasyon/abet