International Textile and Fashion Congress (ITFC 2023) Fakültemizde

by Elçin Emekdar Karaman | Ara 28, 2022
International Textile and Fashion Congress (ITFC 2023) 16-17 Mart 2023 tarihlerinde İTÜ Gümüşsuyu Kampüsünde

Fakültemiz ev sahipliğinde ve üniversitemizin 250. yılı etkinlikleri kapsamında  düzenlenecek olan “International Textile and Fashion Congress (ITFC 2023)" 16-17 Mart 2023 tarihlerinde İTÜ Gümüşsuyu Kampüsü'nde gerçekleşecek. 

Birçok farklı ülkeden akademisyenleri ve sanayi temsilcilerini bir araya getirecek olan kongrede katılımcılar, hem mühendislik hem de moda alanında sunum yapma imkanı bulacak. 6 ana kategoriden oluşan kongrenin temasını, küresel zorlukların üstesinden gelen yenilikçi tekstiller ve moda trendleri oluşturuyor.

Detaylı bilgi için tıklayınız
ITFC_GORSEL

İTÜ Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi, İstanbul’da tekstil mühendisliği eğitimi veren ilk öğretim kurumudur, ayrıca Türkiye’deki en iyi tekstil mühendisliği bölümleri içerisinde en önde gelenlerindendir. Tekstil Mühendisliği Bölümü, ilk olarak 1955 yılında Makine Mühendisliği içinde tekstil kürsüsü adı altında kurulduktan sonra günümüzdeki adını ve bağımsız statüsünü 1983 yılında almıştır. 2004 yılı Aralık ayında ise Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesinin kurulmasıyla, Tekstil Mühendisliği Bölümü bu fakültenin altında işlevini sürdürmektedir.

abet

İTÜ Tekstil Mühendisliği Lisans Programı, ABET Mühendislik Akreditasyon Komisyonu (EAC) tarafından akredite edilmiş bir programdır, www.abet.org(Kriter: Genel Kriterler). İTÜ Tekstil Mühendisliği Lisans Programının akreditasyonu ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen bağlantıyı ziyaret ediniz: https://tekstil.itu.edu.tr/egitim/akreditasyon/abet